bison-runtime 2.1 - en to ro translation catalogue (9 entries)

en: syntax error: cannot back up
ro: eroare de sintaxă: nu pot da înapoi

en: syntax is ambiguous
ro: sintaxa este ambiguă

en: syntax error
ro: eroare de sintaxă

en: memory exhausted
ro: memorie epuizată

en: syntax error, unexpected %s
ro: eroare de sintaxă, %s neaşteptat

en: syntax error, unexpected %s, expecting %s
ro: eroare de sintaxă, %s neaşteptat, aştept %s

en: syntax error, unexpected %s, expecting %s or %s
ro: eroare de sintaxă, %s neaşteptat, aştept %s sau %s

en: syntax error, unexpected %s, expecting %s or %s or %s
ro: eroare de sintaxă, %s neaşteptat, aştept %s sau %s sau %s

en: syntax error, unexpected %s, expecting %s or %s or %s or %s
ro: eroare de sintaxă, %s neaşteptat, aştept %s sau %s sau %s sau %s
