texinfo-4.12.94 - en to nl translation catalogue (575 entries)

en: 	Try `%s --help' for a complete list of options.
nl: 	Typ '%s --help' voor een volledige lijst van opties.

en: 
    * Menu:
      (File)Node                        Lines   Size   Containing File
      ----------                        -----   ----   ---------------
nl: 
    * Menu:
      (Bestand)Pagina                   Regels  Bytes  Volledig pad
      ---------------                   ------  -----  ------------

en: 
    * Menu: Nodes whose indices contain `%s':
nl: 
    * Menu: Pagina's waarvan de indexen '%s' bevatten:

en: 
    Email bug reports to bug-texinfo@gnu.org,
    general questions and discussion to help-texinfo@gnu.org.
    Texinfo home page: http://www.gnu.org/software/texinfo/
nl: 
    Stuur foutrapportages naar <bug-texinfo@gnu.org>,
    algemene vragen en commentaar naar <help-texinfo@gnu.org>,
    en opmerkingen over de vertaling naar <vertaling@vrijschrift.org>.
    Texinfo-homepagina: http://www.gnu.org/software/texinfo/

en: 
    Examples:
      info                       show top-level dir menu
      info info                  show the general manual for Info readers
      info info-stnd             show the manual specific to this Info program
      info emacs                 start at emacs node from top-level dir
      info emacs buffers         start at buffers node within emacs manual
      info --show-options emacs  start at node with emacs' command line options
      info --subnodes -o out.txt emacs  dump entire manual to out.txt
      info -f ./foo.info         show file ./foo.info, not searching dir
nl: 
    Voorbeelden:
      info                         het inhoudsmenu tonen (een compleet overzicht)
      info info                    de algemene handleiding voor Info-lezers tonen
      info info-stnd               de handleiding voor 'info' zelf tonen
      info emacs                   de eerste pagina van het Emacs-document tonen
      info emacs buffers           de 'Buffers'-pagina van het Emacs-document tonen
      info --show-options emacs    de pagina met de Emacs-commandoregelopties tonen
      info --subnodes -o em.txt emacs  het gehele Emacs-document in 'em.txt' dumpen
      info -f ./foo.info           het bestand './foo.info' tonen

en: 
    For a summary of key bindings, type h within Info.
nl: 
    Voor een overzicht van de commandotoetsen, typ 'h' in Info.

en: 
    Options:
nl: 
    Opties:

en: 
    The first non-option argument, if present, is the menu entry to start from;
    it is searched for in all `dir' files along INFOPATH.
    If it is not present, info merges all `dir' files and shows the result.
    Any remaining arguments are treated as the names of menu
    items relative to the initial node visited.
nl: 
    Als 'info' zonder argumenten gestart wordt, dan toont het een overzicht van
    alle beschikbare documenten.  Als er argumenten gegeven worden, dan wordt het
    eerste argument begrepen als het te kiezen menu-item uit dat overzicht.
    Eventuele overige argumenten worden steeds begrepen als het te kiezen
    menu-item in de op dat moment bereikte pagina.

en:       --subnodes               recursively output menu items.
          --vi-keys                use vi-like and less-like key bindings.
          --version                display version information and exit.
      -w, --where, --location      print physical location of Info file.
nl:       --subnodes               recursief alle menu-items uitvoeren
          --vi-keys                toetsbindingen als in 'vi' en 'less' gebruiken
          --version                versie-informatie tonen en stoppen
      -w, --where, --location      het volledige pad van het Info-bestand tonen

en:    Source files groveled to make this file include:
nl:    Doorzochte bronbestanden om dit bestand te maken omvatten:

en:   %-10s  Follow a cross reference.  Reads name of reference.
nl:   %-10s  Een kruisverwijzing volgen door diens naam op te geven.

en:   %-10s  Follow the hypertext link under cursor.
nl:   %-10s  De koppeling onder de cursor volgen.

en:   %-10s  Go to the beginning of this node.
nl:   %-10s  Naar het begin van deze pagina.

en:   %-10s  Go to the end of this node.
nl:   %-10s  Naar het einde van deze pagina.

en:   %-10s  Invoke the Info tutorial.
nl:   %-10s  Een korte Info-cursus oproepen.

en:   %-10s  Move `up' from this node.
nl:   %-10s  Naar de bovenliggende pagina.

en:   %-10s  Move to node specified by name.
                  You may include a filename as well, as in (FILENAME)NODENAME.
nl:   %-10s  Naar een pagina gaan door diens naam op te geven; er mag een
                  bestandsnaam meegegeven worden via (BESTANDSNAAM)PAGINANAAM.

en:   %-10s  Move to the Top node.  Equivalent to `g Top'.
nl:   %-10s  Naar de eerste pagina van dit document.

en:   %-10s  Move to the `directory' node.  Equivalent to `g (DIR)'.
nl:   %-10s  Naar de hoofd-inhoudspagina.

en:   %-10s  Move to the `next' node of this node.
nl:   %-10s  Naar de volgende pagina.

en:   %-10s  Move to the `previous' node of this node.
nl:   %-10s  Naar de voorgaande pagina.

en:   %-10s  Move to the last node seen in this window.
nl:   %-10s  Terug naar de laatst geziene pagina in dit venster.

en:   %-10s  Pick first...ninth item in node's menu.
nl:   %-10s  Het eerste...negende item uit het menu op deze pagina kiezen.

en:   %-10s  Pick last item in node's menu.
nl:   %-10s  Het laatste item uit het menu op deze pagina kiezen.

en:   %-10s  Pick menu item specified by name.
                  Picking a menu item causes another node to be selected.
nl:   %-10s  Een menu-item kiezen door diens naam op te geven;
                  dit selecteert een andere pagina.

en:   %-10s  Quit Info altogether.
nl:   %-10s  Info afsluiten.

en:   %-10s  Quit this help.
nl:   %-10s  Dit hulpvenster sluiten.

en:   %-10s  Scroll backward 1 line.
nl:   %-10s  Eén regel omhoog.

en:   %-10s  Scroll backward a page.
nl:   %-10s  Eén blad terug.

en:   %-10s  Scroll forward 1 line.
nl:   %-10s  Eén regel omlaag.

en:   %-10s  Scroll forward a page.
nl:   %-10s  Eén blad verder.

en:   %-10s  Search backward for a specified string,
                  and select the node in which the next occurrence is found.
nl:   %-10s  Achterwaarts zoeken naar een tekenreeks.

en:   %-10s  Search for a specified string in the index entries of this Info
                  file, and select the node referenced by the first entry found.
nl:   %-10s  Naar een tekenreeks zoeken in de index van dit Info-bestand,
                  en de pagina behorend bij het eerste gevonden item selecteren.

en:   %-10s  Search forward for a specified string,
                  and select the node in which the next occurrence is found.
nl:   %-10s  Voorwaarts zoeken naar een tekenreeks.

en:   %-10s  Skip to next hypertext link within this node.
nl:   %-10s  Naar de volgende koppeling springen.

en:   -R, --raw-escapes            output "raw" ANSI escapes (default).
          --no-raw-escapes         output escapes as literal text.
          --restore=FILENAME       read initial keystrokes from FILENAME.
      -O, --show-options, --usage  go to command-line options node.
nl:   -R, --raw-escapes            "ruwe" ANSI-stuurcodes schrijven (standaard)
          --no-raw-escapes         stuurcodes als tekst uitschrijven
          --restore=BESTAND        de eerste toetsaanslagen uit dit bestand lezen
      -O, --show-options, --usage  de pagina met de commandoregelopties tonen

en:   -b, --speech-friendly        be friendly to speech synthesizers.
nl:   -b, --speech-friendly        uitvoer toesnijden op spraaksynthesizers

en:   -h, --help                   display this help and exit.
          --index-search=STRING    go to node pointed by index entry STRING.
      -n, --node=NODENAME          specify nodes in first visited Info file.
      -o, --output=FILENAME        output selected nodes to FILENAME.
nl:   -h, --help                   deze hulptekst tonen en stoppen
          --index-search=NAAM      de pagina tonen waarnaar dit index-item verwijst
      -n, --node=PAGINANAAM        een te bezoeken pagina
      -o, --output=BESTAND         de gekozen pagina's naar dit bestand schrijven

en:   The defaults for the @if... conditionals depend on the output format:
      if generating HTML, --ifhtml is on and the others are off;
      if generating Info, --ifinfo is on and the others are off;
      if generating plain text, --ifplaintext is on and the others are off;
      if generating XML, --ifxml is on and the others are off.
nl:   De standaarden voor de '@if...'-opdrachten hangen af van de uitvoeropmaak:
      als HTML gemaakt wordt, staat '--ifhtml' aan en de anderen niet;
      als Info gemaakt wordt, staat '--ifinfo' aan en de anderen niet;
      als platte tekst gemaakt wordt, staat '--ifplaintext' aan en de anderen niet;
      als XML gemaakt wordt, staat '--ifxml' aan en de anderen niet.

en:  --entry=TEXT        insert TEXT as an Info directory entry.
                          TEXT is written as an Info menu item line followed
                           by zero or more extra lines starting with whitespace.
                          If you specify more than one entry, all are added.
                          If you don't specify any entries, they are determined
                           from information in the Info file itself.
                          When removing, TEXT specifies the entry to remove.
                          TEXT is only removed as a last resort, if the
                          entry as determined from the Info file is not present,
                          and the basename of the Info file isn't found either.
nl:  --entry=TEKST        deze tekst toevoegen als een Info-inhoudsitem;
                            de TEKST moet de vorm van een Info-menu-item hebben,
                            met nul of meer extra regels beginnend met witruimte;
                            indien u meer dan één item opgeeft, worden ze allemaal
                            toegevoegd; als u geen items opgeeft, worden deze uit
                            het gegeven Info-bestand gehaald

en:  --help              display this help and exit.
     --info-dir=DIR      same as --dir-file=DIR/dir.
     --info-file=FILE    specify Info file to install in the directory;
                          equivalent to using the INFO-FILE argument.
     --item=TEXT         same as --entry=TEXT.
     --keep-old          do not replace entries, or remove empty sections.
     --menuentry=TEXT    same as --name=TEXT.
     --name=TEXT         the name of the entry is TEXT; used with --description
                          to become synonymous with the --entry option.
     --no-indent         do not format new entries in the DIR file.
     --quiet             suppress warnings.
nl:  --help               deze hulptekst tonen en stoppen
     --info-dir=MAP       hetzelfde als '--dir-file=MAP/dir'
     --info-file=BESTAND  een Info-bestand waarvan de items opgenomen moeten worden;
                            equivalent aan het argument INFO-BESTAND
     --item=TEKST         hetzelfde als '--entry=TEKST'
     --keep-old           geen items vervangen, en lege secties niet verwijderen
     --menuentry=TEKST    hetzelfde als '--name=TEKST'
     --no-indent          nieuwe items in het inhoudsbestand niet opmaken
     --quiet              waarschuwingen onderdrukken

en:  --regex=R           put this file's entries in all sections that match the
                          regular expression R (ignoring case).
     --remove            same as --delete.
     --remove-exactly    only remove if the info file name matches exactly;
                          suffixes such as .info and .gz are not ignored.
     --section=SEC       put entries in section SEC of the directory.
                          If you specify more than one section, all the entries
                           are added in each of the sections.
                          If you don't specify any sections, they are determined
                           from information in the Info file itself.
     --section R SEC     equivalent to --regex=R --section=SEC --add-once.
nl:  --regex=EXPRESSIE    de gevonden items toevoegen aan alle secties die aan deze
                            reguliere expressie voldoen (daarbij verschil tussen
                            hoofd- en kleine letters negeren)
     --remove             hetzelfde als '--delete'
     --remove-exactly     alleen verwijderen als de infobestandsnaam exact klopt;
                            achtervoegsels als .info en .gz worden genegeerd
     --section=SECTIE     de gevonden items aan deze sectie van de inhoud toevoegen;
                            als u meer dan één sectie opgeeft, worden de items aan
                            al die secties toegevoegd; als u geen secties opgeeft,
                            wordt de informatie uit het Info-bestand zelf gehaald
     --section EXP SEC    hetzelfde asl '--regex=EXP --section=SEC --add-once'

en:  --silent            suppress warnings.
     --test              suppress updating of DIR-FILE.
     --version           display version information and exit.
nl:  --silent             waarschuwingen onderdrukken
     --test               het INHOUDSBESTAND niet bijwerken, slechts doen alsof
     --version            versie-informatie tonen en stoppen

en:  Subfile: %s
nl:  Subbestand: %s

en:  backward
nl:  (achterwaarts)

en:  case-sensitively
nl:  (hooflettergevoelig)

en:  for %s
nl:  voor %s

en: "%s" is invalid
nl: "%s" is ongeldig

en: "%s", line %u:
nl: "%s", regel %u:

en: %c%s expected braces
nl: %c%s verwachtte '{...}'

en: %c%s expects `i' or `j' as argument, not `%c'
nl: %c%s verwacht 'i' of 'j' als argument, niet '%c'

en: %c%s expects a single character `i' or `j' as argument
nl: %c%s verwacht één enkele 'i' of 'j' als argument

en: %c%s found outside of an insertion block
nl: %c%s gevonden buiten een invoeg-blok

en: %c%s is obsolete
nl: %c%s is verouderd

en: %c%s is obsolete; use %c%s instead
nl: %c%s is verouderd; gebruik in plaats daarvan %c%s

en: %c%s missing close brace
nl: %c%s ontbrekende sluitaccolade

en: %c%s requires a name
nl: %c%s vereist een naam

en: %cend macro not found
nl: %cend-macro niet gevonden

en: %cfloat environments cannot be nested
nl: %cfloat-omgevingen kunnen niet genest worden

en: %ctop used before %cnode, defaulting to %s
nl: %ctop wordt vóór %cnode gebruikt; de standaard %s wordt nu gebruikt

en: %d completions:
nl: Er zijn %d mogelijkheden:

en: %s can be invoked via %s.
nl: %s kan aangeroepen worden via %s.

en: %s can only be invoked via %s.
nl: %s kan alleen aangeroepen worden via %s.

en: %s is defined to %s.
nl: %s is gedefinieerd als %s.

en: %s is not a valid ISO 639 language code
nl: %s is geen geldige ISO 639-taalcode

en: %s is undefined.
nl: %s is niet gedefinieerd.

en: %s reference to nonexistent node `%s' (perhaps incorrect sectioning?)
nl: %s verwijst naar niet-bestaande pagina '%s' (misschien een onjuiste sectieindeling?)

en: %s requires an argument: the formatter for %citem
nl: %s vereist een argument: de formatteerder voor %c-item

en: %s requires letter or digit
nl: %s vereist een letter of cijfer

en: %s%s%s [%s]:
nl: %s%s%s ["%s"]:

en: %s: %s arg must be numeric, not `%s'.
nl: %s: Argument van %s moet numeriek zijn, niet '%s'.

en: %s: --footnote-style arg must be `separate' or `end', not `%s'.
nl: %s: Argument van --footnote-style moet 'separate' of 'end' zijn, niet '%s'.

en: %s: --paragraph-indent arg must be numeric/`none'/`asis', not `%s'.
nl: %s: Argument van --paragraph-indent moet numeriek, 'none' of 'asis' zijn, niet '%s'.

en: %s: Ignoring unrecognized TEXINFO_OUTPUT_FORMAT value `%s'.
nl: %s: Onbekende waarde '%s' van TEXINFO_OUTPUT_FORMAT wordt genegeerd.

en: %s: Removing internal links output file `%s' due to errors; use --force to preserve.
nl: %s: Uitvoerbestand '%s' voor interne verwijzingen wordt
    verwijderd wegens fouten; gebruik '--force' om het te behouden.

en: %s: Removing macro output file `%s' due to errors; use --force to preserve.
nl: %s: Macro-uitvoerbestand '%s' wordt verwijderd wegens fouten;
    gebruik '--force' om het te behouden.

en: %s: Removing output file `%s' due to errors; use --force to preserve.
nl: %s: Uitvoerbestand '%s' wordt verwijderd wegens fouten;
    gebruik '--force' om het te behouden.

en: %s: Skipping macro expansion to stdout as Info output is going there.
nl: %s: Macro-expansie naar standaarduitvoer wordt overgeslagen,
    want de uitvoer van Info gaat daar al heen.

en: %s: Specify the Info file only once.
nl: %s: Geef het Info-bestand slechts één keer op.

en: %s: already have dir file: %s
nl: %s: hebben al een inhoudsbestand: %s

en: %s: could not open --css-file: %s
nl: %s: kan '--css'-bestand '%s' niet openen

en: %s: could not open internal links output `%s'
nl: %s: Kan uitvoerbestand '%s' voor interne verwijzingen niet openen

en: %s: could not open macro expansion output `%s'
nl: %s: Kan uitvoerbestand '%s' voor macro-expansies niet openen

en: %s: could not read (%s) and could not create (%s)
nl: %s: kan deze niet lezen (%s) en niet aanmaken (%s)

en: %s: empty file
nl: %s: is een leeg bestand

en: %s: ignoring second internal links output `%s'.
nl: %s: Tweede uitvoerbestand '%s' voor interne verwijzingen wordt genegeerd.

en: %s: ignoring second macro expansion output `%s'.
nl: %s: Tweede uitvoerbestand '%s' voor macro-expansies wordt genegeerd.

en: %s: illegal option -- %c
nl: %s: ongeldige optie -- %c

en: %s: invalid option -- %c
nl: %s: ongeldige optie -- %c

en: %s: missing file argument.
nl: %s: Ontbrekend bestandsargument.

en: %s: not a texinfo index file
nl: %s: is geen Texinfo-inhoudsbestand

en: %s: option `%c%s' doesn't allow an argument
nl: %s: optie '%c%s' staat geen argument toe

en: %s: option `%s' is ambiguous
nl: %s: optie '%s' is niet eenduidig

en: %s: option `%s' requires an argument
nl: %s: optie '%s' vereist een argument

en: %s: option `--%s' doesn't allow an argument
nl: %s: optie '--%s' staat geen argument toe

en: %s: option `-W %s' doesn't allow an argument
nl: %s: optie '-W %s' staat geen argument toe

en: %s: option `-W %s' is ambiguous
nl: %s: optie '-W %s' is niet eenduidig

en: %s: option requires an argument -- %c
nl: %s: optie vereist een argument -- %c

en: %s: unrecognized option `%c%s'
nl: %s: onbekende optie '%c%s'

en: %s: unrecognized option `--%s'
nl: %s: onbekende optie '--%s'

en: %s: warning:
nl: %s: waarschuwing:

en: %s:%d: --css-file ended in comment
nl: %s:%d: '--css'-bestand eindigt in commentaar

en: %s:%d: warning:
nl: %s:%d: waarschuwing:

en: (line %*d)
nl: (regel %*d)

en: (line )
nl: (regel )

en: (outside of any node)
nl: (buiten alle pagina's)

en: * column #%d: output = %s
nl: * kolom #%d: uitvoer = %s

en: ** Multicolumn output from last row:
nl: ** 'Multikolom'-uitvoer van de laatste rij:

en: -%s%s-Info: (%s)%s, %d lines --%s--
nl: -%s%s-Info: (%s)%s, %d regels --%s--

en: -%s---Info: %s, %d lines --%s--
nl: -%s---Info: %s, %d regels --%s--

en: --*** Tags out of Date ***
nl: --*** Tags zijn verouderd ***

en: ---------- Footnotes ----------
nl: ---------- Voetnoten ----------

en: -----Info: (), lines ----,
nl: -----Info: (), regels ----,

en: 1...9       Pick the first...ninth item in this node's menu.
nl: 1...9       Het eerste...negende item uit het menu op deze pagina kiezen.

en: @%s not meaningful inside `@%s' block
nl: @%s is zinloos in een '@%s'-blok

en: @%s not meaningful outside `@float' environment
nl: @%s is niet zinvol buiten een '@float'-omgeving

en: @%s not meaningful outside `@titlepage' and `@quotation' environments
nl: @%s is niet zinvol buiten '@titlepage'- en '@quotation'-omgevingen

en: @%s not meaningful outside `@titlepage' environment
nl: @%s is niet zinvol buiten '@titlepage'-omgeving

en: @allow-recursion is deprecated; please use @rmacro instead
nl: @allow-recursion is verouderd; gebruik @rmacro

en: @anchor command ignored; references to it will not work
nl: @anchor-commando wordt genegeerd; verwijzing ernaar werkt niet

en: @detailmenu seen before first node, creating `Top' node
nl: @detailmenu gevonden voor de eerste pagina; aanmaken van Top-pagina

en: @headitem as the last item of @multitable produces invalid Docbook documents
nl: @headitem als laatste item in @multitable produceert foutieve Docbook-documenten

en: @image file `%s' (for HTML) not readable: %s
nl: @image-bestand '%s' (voor HTML) is niet leesbaar: %s

en: @image file `%s' (for text) unreadable: %s
nl: @image-bestand '%s' (voor tekst) is niet leesbaar: %s

en: @image file `%s' unreadable: %s
nl: @image-bestand '%s' is onleesbaar: %s

en: @image missing filename argument
nl: ontbrekend bestandsnaamargument van @image

en: @item not allowed in argument to @itemize
nl: @item niet toegestaan in argument van @itemize

en: @itemx not meaningful inside `%s' block
nl: @itemx is zinloos in een '%s'-blok

en: @menu seen before first @node, creating `Top' node
nl: @menu gevonden vóór de eerste @node; aanmaken van Top-pagina

en: @quote-arg is deprecated; arguments are quoted by default
nl: @quote-arg is verouderd; argumenten hebben standaard aanhalingstekens

en: @sc argument all uppercase, thus no effect
nl: argument van @sc is in hoofdletters, heeft dus geen effect

en: @sp requires a positive numeric argument, not `%s'
nl: @sp vereist een postief numeriek argument, niet '%s'

en: @strong{Note...} produces a spurious cross-reference in Info; reword to avoid that
nl: @strong{Noot...} produceert een loze kruisverwijzing in Info; kies een ander woord om dat te vermijden

en: Accept (or force completion of) this line
nl: Deze regel accepteren (of de voltooiing ervan forceren)

en: Add or remove entries in INFO-FILE from the Info directory DIR-FILE.
nl: De items die voorkomen in INFO-BESTAND toevoegen aan of
    verwijderen uit het Info-inhoudsbestand INHOUDSBESTAND.

en: Add this digit to the current numeric argument
nl: Dit cijfer toevoegen aan het huidige numerieke argument

en: Anchor `%s' and node `%s' map to the same file name
nl: Het anker '%s' en pagina '%s' verwijzen naar dezelfde bestandsnaam

en: Anchors `%s' and `%s' map to the same file name
nl: Ankers '%s' en '%s' verwijzen naar dezelfde bestandsnaam

en: April
nl: april

en: August
nl: augustus

en: Bad argument `%s' to `@%s', using `%s'
nl: Verkeerd argument '%s' van '@%s'; '%s' wordt gebruikt

en: Bad argument to %c%s
nl: Fout argument van %c%s

en: Bad argument to @%s
nl: Fout argument van @%s

en: Bad argument to @%s: %s
nl: Fout argument van @%s: %s

en: Bad data in infokey file -- some key bindings ignored
nl: Foute gegevens in infokey-bestand -- enkele toetstoewijzingen zijn genegeerd

en: Bad data in infokey file -- some var settings ignored
nl: Foute gegevens in infokey-bestand -- sommige definities zijn genegeerd

en: Basic Commands in Info Windows
    ******************************
nl: Basiscommando's van 'info'
    ==========================

en: Basic Info command keys
nl: =====  Basiscommando's van 'info'  =====

en: Broken-Type in insertion_type_pname
nl: **Interne fout**: niet-bestaande uitvoersoort in insertion_type_pname()

en: Building completions...
nl: Opbouwen van voltooiingen...

en: CAN'T SEE THIS
nl: KAN DIT NIET ZIEN

en: Can't create directory `%s': %s
nl: Kan map '%s' niet aanmaken: %s

en: Can't remove file `%s': %s
nl: Kan bestand '%s' niet verwijderen: %s

en: Cancel current operation
nl: Huidige operatie annuleren

en: Cancel or quit operation
nl: Operatie annuleren of beëindigen

en: Cannot delete a permanent window
nl: Een permanent venster kan niet gesloten worden.

en: Cannot delete the last window.
nl: Het laatste venster kan niet gesloten worden.

en: Cannot execute an `echo-area' command here.
nl: Kan hier geen 'echoregel'-commando uitvoeren.

en: Cannot find `%s'.
nl: Kan '%s' niet vinden.

en: Cannot find a window!
nl: Kan geen venster vinden!

en: Cannot find node `%s'.
nl: Kan pagina '%s' niet vinden.

en: Cannot find node `(%s)%s'.
nl: Kan pagina '(%s)%s' niet vinden.

en: Cannot kill node `%s'
nl: Kan pagina '%s' niet sluiten

en: Cannot kill the last node
nl: Kan niet verder terug dan de eerste pagina.

en: Cannot open pipe to `%s'.
nl: Kan de pijp naar '%s' niet openen.

en: Commands available in Info windows:
nl: Alle beschikbare commando's in Info-vensters:
    =============================================

en: Commands available in the echo area:
nl: Beschikbare commando's in de echoregel:
    =======================================

en: Conditional processing in input:
      --ifdocbook       process @ifdocbook and @docbook even if
                          not generating Docbook.
      --ifhtml          process @ifhtml and @html even if not generating HTML.
      --ifinfo          process @ifinfo even if not generating Info.
      --ifplaintext     process @ifplaintext even if not generating plain text.
      --iftex           process @iftex and @tex; implies --no-split.
      --ifxml           process @ifxml and @xml.
      --no-ifdocbook    do not process @ifdocbook and @docbook text.
      --no-ifhtml       do not process @ifhtml and @html text.
      --no-ifinfo       do not process @ifinfo text.
      --no-ifplaintext  do not process @ifplaintext text.
      --no-iftex        do not process @iftex and @tex text.
      --no-ifxml        do not process @ifxml and @xml text.
    
      Also, for the --no-ifFORMAT options, do process @ifnotFORMAT text.
nl: Conditionele verwerking van de invoer:
      --ifdocbook       '@ifdocbook' en '@docbook' altijd verwerken
      --ifhtml          '@ifhtml' en '@html' altijd verwerken
      --ifinfo          '@ifinfo' altijd verwerken
      --ifplaintext     '@ifplaintext' altijd verwerken
      --iftex           '@iftex' en '@tex' verwerken; impliceert '--no-split'
      --ifxml           '@ifxml' en '@xml' verwerken
      --no-ifdocbook    '@ifdocbook' en '@docbook' niet verwerken
      --no-ifhtml       '@ifhtml' en '@html' niet verwerken
      --no-ifinfo       '@ifinfo' niet verwerken
      --no-ifplaintext  '@ifplaintext' niet verwerken
      --no-iftex        '@iftex' en '@tex' niet verwerken
      --no-ifxml        '@ifxml' en '@xml' niet verwerken
    
      Voor de '--no-ifOPMAAK'-opties geldt: '@ifnotOPMAAK' _wel_ verwerken.

en: Controls what happens when scrolling is requested at the end of a node
nl: Hoe te scrollen aan het eind van een pagina

en: Controls whether scroll-behavior affects cursor movement commands
nl: Bij 'On' werkt pijltjestoets ook op paginagrens

en: Copyright (C) %s Free Software Foundation, Inc.
    License GPLv3+: GNU GPL version 3 or later <http://gnu.org/licenses/gpl.html>
    This is free software: you are free to change and redistribute it.
    There is NO WARRANTY, to the extent permitted by law.
nl: Copyright (C) %s Free Software Foundation, Inc.
    Dit is vrije software: u mag het vrijelijk wijzigen en verder verspreiden.
    De precieze licentie is GPLv3+: GNU GPL versie 3 of later;
    zie http://gnu.org/licenses/gpl.html voor de volledige tekst.
    Er is GEEN GARANTIE, voor zover de wet dit toestaat.

en: Could not create output file `%s'.
nl: Kan uitvoerbestand '%s' niet aanmaken.

en: Couldn't manipulate the file %s.
nl: Kan het bestand %s niet manipuleren.

en: December
nl: december

en: Delete all other windows
nl: Alle andere vensters sluiten

en: Delete the character behind the cursor
nl: Het teken na de cursor verwijderen

en: Delete the character under the cursor
nl: Het teken onder de cursor verwijderen

en: Delete the current window
nl: Het huidige venster sluiten

en: Describe command:
nl: Te omschrijven commando:

en: Describe key: %s
nl: Te beschrijven toets: %s

en: Describe variable:
nl: Te omschrijven variabele:

en: Display help message
nl: Deze hulptekst tonen

en: Divide the available screen space among the visible windows
nl: De beschikbare schermruimte verdelen tussen de zichtbare vensters

en: Done.
nl: Klaar.

en: END-INFO-DIR-ENTRY without matching START-INFO-DIR-ENTRY
nl: END-INFO-DIR-ENTRY zonder bijpassende START-INFO-DIR-ENTRY

en: ESC %s is undefined.
nl: ESC %s is niet gedefinieerd.

en: Email bug reports to bug-texinfo@gnu.org,
    general questions and discussion to help-texinfo@gnu.org.
    Texinfo home page: http://www.gnu.org/software/texinfo/
nl: Stuur foutrapportages naar <bug-texinfo@gnu.org>,
    algemene vragen en commentaar naar <help-texinfo@gnu.org>,
    en opmerkingen over de vertaling naar <vertaling@vrijschrift.org>.
    Texinfo-homepagina: http://www.gnu.org/software/texinfo/

en: Empty file name for HTML cross reference in `%s'
nl: Lege bestandsnaam voor HTML-kruisverwijzing in '%s'

en: End of file reached while looking for `.' or `,'
nl: Einde van bestand werd bereikt tijdens zoeken naar '.' of ','

en: Entry for index `%s' outside of any node
nl: Item voor index '%s' valt buiten elke pagina

en: Enumeration stack overflow
nl: Overloop van enumeratiestapel

en: Error in regular expression `%s': %s
nl: Fout in reguliere expressie '%s': %s

en: Error reading infokey file `%s' - short read
nl: Fout bij lezen van infokey-bestand '%s' -- te weinig gelezen

en: Examples:
      makeinfo foo.texi                      write Info to foo's @setfilename
      makeinfo --html foo.texi               write HTML to @setfilename
      makeinfo --xml foo.texi                write Texinfo XML to @setfilename
      makeinfo --docbook foo.texi            write DocBook XML to @setfilename
      makeinfo --no-headers foo.texi         write plain text to standard output
    
      makeinfo --html --no-headers foo.texi  write html without node lines, menus
      makeinfo --number-sections foo.texi    write Info with numbered sections
      makeinfo --no-split foo.texi           write one Info file however big
nl: Voorbeelden:
      makeinfo foo.texi                 Info schrijven (naar foo's @setfilename)
      makeinfo --html foo.texi          HTML schrijven (naar foo's @setfilename)
      makeinfo --xml foo.texi           Texinfo-XML schrijven (naar @setfilename)
      makeinfo --docbook foo.texi       DocBook-XML schrijven (naar @setfilename)
      makeinfo --no-headers foo.texi    platte tekst naar standaarduitvoer
    
      makeinfo --html --no-headers foo.texi  HTML zonder kopregels en menu's
      makeinfo --number-sections foo.texi    Info met genummerde secties
      makeinfo --no-split foo.texi           één Info-bestand ongeacht de grootte

en: Expected @%s on or off, not `%s'
nl: @%s 'on' of 'off' werd verwacht, niet '%s'

en: Expected `%s'
nl: Verwachtte '%s'

en: Explain the use of a variable
nl: De betekenis van een variabele uitleggen

en: Extra regular expression specified, ignoring `%s'
nl: Extra reguliere expressie opgegeven; '%s' wordt genegeerd

en: Failing
nl: *Ongevonden*

en: February
nl: februari

en: Find Invocation node of [%s]:
nl: Aanroepbeschrijving bekijken van [%s]:

en: Find file:
nl: Te bezoeken bestand:

en: Find the node describing program invocation
nl: De pagina zoeken die de aanroepwijze van het programma beschrijft

en: Finding index entries...
nl: Zoeken naar index-items...

en: First argument to @inforef may not be empty
nl: Het eerste argument van @inforef mag niet leeg zijn

en: First argument to cross-reference may not be empty
nl: Het eerste argument in een kruisverwijzing mag niet leeg zijn

en: Follow menus:
nl: Te volgen reeks menu-items:

en: Follow xref (%s):
nl: Te volgen verwijzing (%s):

en: Follow xref:
nl: Te volgen kruisverwijzing:

en: Footnote defined without parent node
nl: Voetnoot gedefinieerd zonder referentiepagina

en: Footnotes
nl: Voetnoten

en: Footnotes could not be displayed
nl: De voetnoten kunnen niet weergegeven worden

en: Footnotes inside footnotes are not allowed
nl: Voetnoten binnen een voetnoot zijn niet toegestaan

en: Formatting node %s...
nl: Pagina %s wordt opgemaakt...

en: Found `%s' in %s. (`\[next-index-match]' tries to find next.)
nl: '%s' gevonden in %s -- ('\[next-index-match]' zoekt de volgende)

en: General options:
          --error-limit=NUM       quit after NUM errors (default %d).
          --document-language=STR locale to use in translating Texinfo keywords
                                    for the output document (default C).
          --force                 preserve output even if errors.
          --help                  display this help and exit.
          --no-validate           suppress node cross-reference validation.
          --no-warn               suppress warnings (but not errors).
      -v, --verbose               explain what is being done.
          --version               display version information and exit.
nl: Algemene opties:
          --error-limit=AANTAL    na dit aantal fouten stoppen (standaard %d)
          --document-language=TAALCODE  te gebruiken taalregio (standaard C) bij
                                          het vertalen van Texinfo-sleutelwoorden
          --force                 uitvoerbestand behouden ook bij fouten
          --help                  deze hulptekst tonen en stoppen
          --no-validate           controle van kruisverwijzingen onderdrukken
          --no-warn               waarschuwingen onderdrukken (maar fouten niet)
      -v, --verbose               tonen wat er gedaan wordt
          --version               versie-informatie tonen en stoppen

en: General output options:
      -E, --macro-expand=FILE     output macro-expanded source to FILE,
                                    ignoring any @setfilename.
          --no-headers            suppress node separators, Node: lines, and menus
                                    from Info output (thus producing plain text)
                                    or from HTML (thus producing shorter output);
                                    also, write to standard output by default.
          --no-split              suppress the splitting of Info or HTML output,
                                    generate only one output file.
          --number-sections       output chapter and sectioning numbers.
      -o, --output=FILE           output to FILE (or directory if split HTML).
nl: Algemene uitvoeropties:
      -E, --macro-expand=BESTAND  macro-geëxpandeerde brontekst naar dit bestand
                                    schrijven, eventuele @setfilename's negeren
          --no-headers            kopregels en menu's weglaten, zodat Info-uitvoer
                                    platte tekst wordt en HTML-uitvoer korter;
                                    standaard naar standaarduitvoer schrijven
          --no-split              splitsing van Info- of HTML-uitvoer onderdrukken,
                                    slechts één uitvoerbestand aanmaken
          --number-sections       hoofdstuk- en sectienummers produceren
      -o, --output=BESTAND        uitvoerbestand (of map indien gesplitste HTML)

en: Generate a sorted index for each TeX output FILE.
nl: Een gesorteerde index maken voor elk TeX-uitvoerbestand.

en: Get Manpage:
nl: Te bekijken man-pagina:

en: Go to the next matching index item from the last `\[index-search]' command
nl: Naar het volgende overeenkomende item van het laatste '\[index-search]'-commando

en: Goto node:
nl: Te bezoeken pagina:

en: Grovel all known info file's indices for a string and build a menu
nl: Alle Info-bestandsindexen doorzoeken naar een tekenreeks en een menu maken

en: Grow (or shrink) this window
nl: Dit venster vergroten of verkleinen

en: Here is the %ctop node
nl: Hier is de %ctop-pagina

en: Here is the menu of nodes you have recently visited.
    Select one from this menu, or use `\[history-node]' in another window.
nl: Hier is een menu van pagina's die u recent bezocht hebt.
    Selecteer er een, of gebruik `\[history-node]' in een ander venster.

en: I-search backward:
nl: Achterwaarts typend-zoeken:

en: I-search:
nl: Typend-zoeken:

en: Ignoring invalid infokey file `%s' - too big
nl: Infokey-bestand '%s' is te groot -- wordt genegeerd

en: Ignoring invalid infokey file `%s' - too small
nl: Infokey-bestand '%s' is te klein -- wordt genegeerd

en: Index `%s' already exists
nl: Index '%s' bestaat al

en: Index apropos:
nl: Index-apropos:

en: Index entry:
nl: Index-item:

en: Info cannot handle `:' in index entry `%s'
nl: Info kan ':' in indexitem '%s' niet aan

en: Input file options:
          --commands-in-node-names  allow @ commands in node names.
      -D VAR                        define the variable VAR, as with @set.
      -I DIR                        append DIR to the @include search path.
      -P DIR                        prepend DIR to the @include search path.
      -U VAR                        undefine the variable VAR, as with @clear.
nl: Invoerbestandopties:
          --commands-in-node-names  @-commando's in paginanamen toestaan
      -D VAR                      de variabele VAR definiëren (als met '@set')
      -I MAP                      MAP achteraantoevoegen aan @include-zoekpad
      -P MAP                      MAP vooraantoevoegen aan @include-zoekpad
      -U VAR                      variabele VAR wissen (als met '@clear')

en: Insert a TAB character
nl: Een TAB-teken invoegen

en: Insert completion
nl: Een voltooiing invoegen

en: Insert next character verbatim
nl: De volgende toets verbatim invoegen

en: Insert this character
nl: Dit teken invoegen

en: Internal error (search_sectioning) "%s"!
nl: **Interne fout**: search_sectioning('%s')!

en: Internal error (search_sectioning) `%s'!
nl: **Interne fout**: search_sectioning('%s')!

en: Internally used by \[universal-argument]
nl: Intern gebruikt door \[universal-argument]

en: Invalid infokey file `%s' (bad magic numbers) -- run infokey to update it
nl: Ongeldig infokey-bestand '%s' (onjuiste magische nummers) --
    voer 'infokey' uit om het op orde te brengen

en: Invalid infokey file `%s' (bad section code) -- run infokey to update it
nl: Ongeldig infokey-bestand '%s' (onjuiste sectiecode) --
    voer 'infokey' uit om het op orde te brengen

en: Invalid infokey file `%s' (bad section length) -- run infokey to update it
nl: Ongeldig infokey-bestand '%s' (onjuiste sectielengte) --
    voer 'infokey' uit om het op orde te brengen

en: January
nl: januari

en: July
nl: juli

en: June
nl: juni

en: Kill node (%s):
nl: Te sluiten pagina (%s):

en: Kill ring is empty
nl: De verwijderingsbuffer is leeg.

en: Kill the word following the cursor
nl: Het woord na de cursor verwijderen

en: Kill the word preceding the cursor
nl: Het woord voor de cursor verwijderen

en: Kill this node
nl: Deze pagina sluiten

en: Kill to the beginning of the line
nl: Tot aan het begin van de regel verwijderen

en: Kill to the end of the line
nl: Tot aan het eind van de regel verwijderen

en: List possible completions
nl: De mogelijke voltooiingen tonen

en: Look up a string in the index for this file
nl: Een tekenreeks opzoeken in de index van dit bestand

en: Macro `%s' called on line %d with too many args
nl: Macro '%s' in regel %d wordt aangeroepen met te veel argumenten

en: Make a window containing a menu of all of the currently visited nodes
nl: Een venster openen met een menu van reeds bezochte pagina's

en: Making %s file `%s' from `%s'.
nl: Aanmaken van een %s-bestand '%s' uit '%s'.

en: March
nl: maart

en: May
nl: mei

en: Menu item (%s):
nl: Te kiezen menu-item (%s):

en: Menu item:
nl: Te kiezen menu-item:

en: Misplaced %c
nl: Verkeerd geplaatste %c

en: Missing `}' in @def arg
nl: Ontbrekende '}' in het argument van @def

en: Missing } in @multitable template
nl: Ontbrekende } in @multitable-sjabloon

en: Move backward a character
nl: Eén teken terug

en: Move backward a word
nl: Eén woord terug

en: Move backwards or up through node structure
nl: Achterwaarts door alle pagina's van een document bladeren

en: Move down to the next line
nl: Naar de volgende regel

en: Move forward a character
nl: Eén teken verder

en: Move forward a word
nl: Eén woord verder

en: Move forwards or down through node structure
nl: Voorwaarts door alle pagina's van een document bladeren

en: Move the cursor to a specific line of the window
nl: De cursor op een bepaalde regel in het venster zetten

en: Move to the end of the line
nl: Naar het einde van de regel

en: Move to the end of this line
nl: Naar het einde van de regel

en: Move to the end of this node
nl: Naar het einde van deze pagina

en: Move to the next cross reference
nl: Naar de volgende kruisverwijzing springen

en: Move to the previous cross reference
nl: Naar de vorige kruisverwijzing springen

en: Move to the start of the line
nl: Naar het begin van de regel

en: Move to the start of this line
nl: Naar het begin van de regel

en: Move to the start of this node
nl: Naar het begin van deze pagina

en: Move to the start of this node's menu
nl: Naar het begin van het menu op deze pagina

en: Move up to the previous line
nl: Naar de vorige regel

en: Moving within a node:
    ---------------------
nl: Bewegen binnen een pagina:
    --------------------------

en: Multiline command %c%s used improperly
nl: Multi-regelcommando %c%s wordt onjuist gebruikt

en: Must be in `@%s' environment to use `@%s'
nl: Moet in een '@%s'-omgeving zitten om '@%s' te kunnen gebruiken

en: NO_NAME!
nl: GEEN_NAAM!

en: NUL character (\000) not permitted
nl: NUL-teken (\000) is niet toegestaan

en: NUL character (^%c) not permitted
nl: NUL-teken (^%c) is niet toegestaan

en: Next
nl: Volgende

en: Next field of node `%s' not pointed to (perhaps incorrect sectioning?)
nl: Het 'Next'-veld van pagina '%s' wijst nergens naar (misschien een onjuiste sectieindeling?)

en: No %sindex entries containing `%s'.
nl: Er zijn geen index-items %s die '%s' bevatten.

en: No `%s' found in `%s'
nl: Geen '%s' gevonden in '%s'

en: No `%s' pointer for this node.
nl: Er is geen '%s'-koppeling op deze pagina.

en: No `Prev' for this node.
nl: Er is geen voorgaande pagina op dit niveau.

en: No `Prev' or `Up' for this node within this document.
nl: Dit is de eerste pagina van dit document.

en: No available info files have `%s' in their indices.
nl: Geen van de beschikbare Info-bestanden heeft '%s' in z'n index.

en: No closing brace for footnote `%s'
nl: Ontbrekende sluitaccolade voor voetnoot '%s'

en: No completions
nl: Geen voltooiingen

en: No cross references in this node.
nl: Er zijn geen kruisverwijzingen op deze pagina.

en: No dir file specified; try --help for more information.
nl: Geen inhoudsbestand gegeven; gebruik '--help' voor meer informatie.

en: No footnotes in this node.
nl: Er zijn geen voetnoten op deze pagina.

en: No index entries.
nl: Geen index-items.

en: No indices found.
nl: Geen indexen gevonden.

en: No input file specified; try --help for more information.
nl: Geen invoerbestand gegeven; gebruik '--help' voor meer informatie.

en: No matching `%cend %s'
nl: Geen overeenkomende '%cend %s'

en: No menu in node `%s'.
nl: Er is geen menu in pagina '%s'.

en: No menu in this node.
nl: Er is geen menu op deze pagina.

en: No menu item `%s' in node `%s'.
nl: Er is geen menu-item '%s' op pagina '%s'.

en: No more nodes within this document.
nl: Dit is de laatste pagina van dit document.

en: No node name specified for `%c%s' command
nl: Er is geen paginanaam opgegeven voor commando '%c%s'

en: No page number in %s
nl: Geen paginanummer in %s

en: No previous index search string.
nl: Geen eerdere index-zoektekenreeks.

en: No previous search string
nl: Geen eerdere zoektekenreeks.

en: No such file `%s'
nl: Geen bestand '%s' gevonden

en: Node `%s' lacks menu item for `%s' despite being its Up target
nl: Pagina '%s' bevat geen menu-item voor '%s'
    ondanks dat de eerste het 'Up'-doel van de laatste is

en: Node `%s' previously defined at line %d
nl: macro '%s' is al eerder gedefinieerd op regel %d

en: Node `%s' requires a sectioning command (e.g., %c%s)
nl: Pagina '%s' vereist een sectiemakend commando (bijvoorbeeld %c%s)

en: Node with %ctop as a section already exists
nl: Pagina met %ctop als sectie bestaat al

en: Not complete
nl: Niet compleet

en: Not enough room for a help window, please delete a window.
nl: Niet genoeg ruimte voor een hulp-venster; sluit een venster.

en: November
nl: november

en: October
nl: oktober

en: One completion:
nl: Eén mogelijkheid:

en: Only @%s 10 or 11 is supported, not `%s'
nl: Bij @%s is alleen 10 of 11 mogelijk, niet '%s'

en: Only one window.
nl: Slechts één venster.

en: Options for HTML:
          --css-include=FILE      include FILE in HTML <style> output;
                                    read stdin if FILE is -.
          --css-ref=URL           generate reference to a CSS file.
          --internal-links=FILE   produce list of internal links in FILE.
          --transliterate-file-names
                                  produce file names in ASCII transliteration.
nl: Opties voor HTML:
          --css-include=BESTAND   dit bestand in de uitvoer opnemen;
                                    als BESTAND '-' is, dan standaardinvoer lezen
          --css-ref=URL           een referentie naar een CSS-bestand genereren
          --internal-links=BSTAND tabel met interne verwijzingen hierin opslaan
          --transliterate-file-names
                                  bestandsnamen met alleen ASCII-tekens produceren

en: Options for Info and plain text:
          --disable-encoding      do not output accented and special characters
                                    in Info output based on @documentencoding.
          --enable-encoding       override --disable-encoding (default).
          --fill-column=NUM       break Info lines at NUM characters (default %d).
          --footnote-style=STYLE  output footnotes in Info according to STYLE:
                                    `separate' to put them in their own node;
                                    `end' to put them at the end of the node, in
                                    which they are defined (this is the default).
          --paragraph-indent=VAL  indent Info paragraphs by VAL spaces (default %d).
                                    If VAL is `none', do not indent; if VAL is
                                    `asis', preserve existing indentation.
          --split-size=NUM        split Info files at size NUM (default %d).
nl: Opties voor Info en platte tekst:
          --disable-encoding      geen tekens met accenten in de uitvoer produceren
          --enable-encoding       tekens met accenten toestaan (standaard)
          --fill-column=AANTAL    regels afbreken op deze lengte (standaard %d)
          --footnote-style=STIJL  voetnoten produceren volgens deze stijl; indien
                                    'end', dan aan het einde van de pagina waarin
                                    ze zijn gedefinieerd (standaard); indien
                                    'separate', dan in een aparte pagina
          --paragraph-indent=XX   alinea's inspringen met XX spaties (standaard %d);
                                    indien 'none', dan niet inspringen; indien
                                    'asis', dan bestaande inspringing behouden
          --split-size=GETAL      bestanden opsplitsen vanaf deze grootte
                                    (standaard %d bytes)

en: Options for XML and Docbook:
          --output-indent=VAL     indent XML elements by VAL spaces (default %d).
                                    If VAL is 0, ignorable whitespace is dropped.
nl: Opties voor XML en Docbook:
          --output-indent=GETAL   XML-elementen met dit aantal spaties inspringen
                                    (standaard %d); indien 0, dan witruimte die
                                    weggelaten mag worden laten vervallen

en: Options:
      -k, --apropos=STRING         look up STRING in all indices of all manuals.
      -d, --directory=DIR          add DIR to INFOPATH.
          --dribble=FILENAME       remember user keystrokes in FILENAME.
      -f, --file=FILENAME          specify Info file to visit.
nl: Opties:
          --apropos=TEKENREEKS     in alle Info-indexen naar deze tekenreeks zoeken
      -d, --directory=MAP          deze map toevoegen aan het zoekpad 'INFOPATH'
          --dribble=BESTAND        toetsaanslagen in dit bestand opslaan
      -f, --file=BESTAND           het te bekijken Info-bestand

en: Options:
     --debug             report what is being done.
     --delete            delete existing entries for INFO-FILE from DIR-FILE;
                          don't insert any new entries.
     --description=TEXT  the description of the entry is TEXT; used with
                          the --name option to become synonymous with the
                          --entry option.
     --dir-file=NAME     specify file name of Info directory file;
                          equivalent to using the DIR-FILE argument.
     --dry-run           same as --test.
nl: Opties:
     --debug              tonen wat er gedaan wordt
     --delete             de items van INFO-BESTAND uit INHOUDSBESTAND verwijderen;
                            geen nieuwe items toevoegen
     --description=TEKST  de beschrijving van een item; wanneer samen gebruikt met
                            '--name', is dit equivalent aan '--entry'
     --dir-file=NAAM      de bestandsnaam van het Info-inhoudsbestand;
                            equivalent aan het argument INHOUDSBESTAND
     --dry-run            hetzelfde als '--test'

en: Other commands:
    ---------------
nl: Enkele andere commando's:
    -------------------------

en: Output buffer not empty.
nl: Uitvoerbuffer is niet leeg.

en: Output format selection (default is to produce Info):
          --docbook               output Docbook XML rather than Info.
          --html                  output HTML rather than Info.
          --xml                   output Texinfo XML rather than Info.
          --plaintext             output plain text rather than Info.
nl: Opmaakselectie (standaard wordt Info-opmaak geproduceerd):
          --docbook               Docbook-XML produceren
          --html                  HTML produceren
          --plaintext             platte tekst produceren
          --xml                   Texinfo-XML produceren

en: Pipe the contents of this node through INFO_PRINT_COMMAND
nl: De inhoud van deze pagina doorsluizen naar het INFO_PRINT_COMMAND

en: Point doesn't appear within this window's node!
nl: Het punt bevindt zich niet in de pagina van dit venster!

en: Prev field of node `%s' not pointed to
nl: Het 'Prev'-veld van pagina '%s' wijst nergens naar

en: Print documentation for KEY
nl: Uitleg geven over een toets

en: Printing node %s...
nl: Afdrukken van pagina %s...

en: Quit
nl: Geannuleerd

en: Quit using Info
nl: Info afsluiten

en: Reached eof before matching @end %s
nl: Bestandseinde werd bereikt vóór een bijbehorende @end %s

en: Read a command name in the echo area and execute it
nl: De naam van een commando in de echoregel lezen en deze uitvoeren

en: Read a footnote or cross reference and select its node
nl: De naam van een voetnoot of kruisverwijzing lezen en diens pagina selecteren

en: Read a list of menus starting from dir and follow them
nl: Een reeks menu-items lezen en deze vanaf de inhoudspagina volgen

en: Read a manpage reference and select it
nl: Een man-paginaverwijzing lezen en deze selecteren

en: Read a menu item and select its node
nl: De naam van een menu-item lezen en diens pagina selecteren

en: Read a node name and select it
nl: De naam van een pagina lezen en deze selecteren

en: Read a string and search backward for it
nl: Een tekenreeks lezen en daar achterwaarts naar zoeken

en: Read a string and search for it
nl: Een tekenreeks lezen en daar naar zoeken

en: Read a string and search for it case-sensitively
nl: Een tekenreeks lezen en daar hoofdlettergevoelig naar zoeken

en: Read the name of a file and select it
nl: De naam van een bestand lezen en deze selecteren

en: Read the name of an Info command and describe it
nl: De naam van een Info-commando lezen en een omschrijving ervan geven

en: Redraw the display
nl: Het venster opnieuw schrijven

en: Regexp I-search backward:
nl: Achterwaarts typend-zoeken naar expressie:

en: Regexp I-search:
nl: Typend-zoeken naar expressie:

en: Regexp search
nl: Zoeken naar expressie

en: Removing %s
nl: Verwijderen van %s

en: Rename this anchor or use the `--no-split' option
nl: Geef dit anker een andere naam of gebruik de optie '--no-split'

en: Repeat last search in the reverse direction
nl: De laatste zoekopdracht in tegenovergestelde richting herhalen

en: Repeat last search in the same direction
nl: De laatste zoekopdracht in dezelfde richting herhalen

en: Requested float type `%s' not previously used
nl: Het gevraagde drijvendekommatype '%s' werd niet eerder gebruikt

en: Resulting window would be too small.
nl: Het resulterende venster zou te klein zijn.

en: Run command bound to this key's lowercase variant
nl: Commando uitvoeren dat behoort bij de kleinelettervariant van deze toets

en: START-INFO-DIR-ENTRY without matching END-INFO-DIR-ENTRY
nl: START-INFO-DIR-ENTRY zonder bijpassende END-INFO-DIR-ENTRY

en: Same as scroll-behaviour
nl: Hoe te scrollen aan het eind van een pagina

en: Scanning indices of `%s'...
nl: Zoeken in de indexen van '%s'...

en: Scroll backward in this window
nl: Terugscrollen in dit venster

en: Scroll backward in this window and set default window size
nl: Terugscrollen in dit venster en de venstergrootte instellen

en: Scroll backward in this window staying within node
nl: Binnen de pagina terugscrollen in dit venster

en: Scroll backward in this window staying within node and set default window size
nl: Binnen de pagina terugscrollen in dit venster en de venstergrootte instellen

en: Scroll down by half screen size
nl: Een halve pagina omlaagscrollen

en: Scroll down by lines
nl: Een aantal regels omlaagscrollen

en: Scroll forward in this window
nl: Verderscrollen in dit venster

en: Scroll forward in this window and set default window size
nl: Verderscrollen in dit venster en de venstergrootte instellen

en: Scroll forward in this window staying within node
nl: Binnen de pagina verderscrollen in dit venster

en: Scroll forward in this window staying within node and set default window size
nl: Binnen de pagina verderscrollen in dit venster en de venstergrootte instellen

en: Scroll the completions window
nl: Het voltooiingsvenster scrollen

en: Scroll the other window
nl: In het andere venster verderscrollen

en: Scroll the other window backward
nl: In het andere venster terugscrollen

en: Scroll up by half screen size
nl: Een halve pagina omhoogscrollen

en: Scroll up by lines
nl: Een aantal regels omhoogscrollen

en: Search
nl: Zoeken

en: Search continued from the beginning of the document.
nl: Het zoeken is verdergegaan vanaf het begin.

en: Search continued from the end of the document.
nl: Het zoeken is verdergegaan vanaf het einde.

en: Search failed.
nl: Niet gevonden.

en: Search interactively for a string as you type it
nl: Naar een tekenreeks zoeken terwijl u deze intypt

en: Searching subfile %s ...
nl: Zoeken naar subbestand %s...

en: See
nl: Zie

en: Select a node which has been previously visited in a visible window
nl: Een pagina selecteren die recent bekeken werd in een zichtbaar venster

en: Select reference or menu item appearing on this line
nl: De verwijzing of het menu-item in deze regel volgen

en: Select the Next node
nl: Naar de volgende pagina op dit niveau

en: Select the Prev node
nl: Naar de voorgaande pagina op dit niveau

en: Select the Up node
nl: Naar de bovenliggende pagina

en: Select the first node in this file
nl: Naar de eerste pagina van dit document

en: Select the last item in this node's menu
nl: Het laatste menu-item op deze pagina selecteren

en: Select the last node in this file
nl: Naar de laatste pagina van dit document

en: Select the most recently selected node
nl: Terug naar de laatst geziene pagina

en: Select the next window
nl: Het volgende venster selecteren

en: Select the node `(dir)'
nl: Naar de hoofd-inhoudspagina

en: Select the node `Top' in this file
nl: Naar de eerste pagina van dit bestand

en: Select the previous window
nl: Het vorige venster selecteren

en: Select this menu item
nl: Het huidige menu-item selecteren

en: Select visited node:
nl: Te selecteren bezochte pagina:

en: Selecting other nodes:
    ----------------------
nl: Selecteren van andere pagina's:
    -------------------------------

en: September
nl: september

en: Set %s to value (%d):
nl: Variabele %s deze waarde geven (%d):

en: Set %s to value (%s):
nl: Variabele %s deze waarde geven (%s):

en: Set screen height to (%d):
nl: Schermhoogte instellen op (%d):

en: Set the height of the displayed window
nl: De hoogte van het weergavevenster instellen

en: Set the value of an Info variable
nl: De waarde van een Info-variabele instellen

en: Set variable:
nl: In te stellen variabele:

en: Show the footnotes associated with this node in another window
nl: In een ander venster de voetnoten tonen die met deze pagina verbonden zijn

en: Show what to type to execute a given command
nl: Tonen wat ingetypt moet worden om een gegeven commando uit te voeren

en: Sole completion
nl: Enige voltooiing

en: Split the current window
nl: Het huidige venster splitsen

en: Start (or multiply by 4) the current numeric argument
nl: Een nieuw numeriek argument beginnen (of het huidige met 4 vermenigvuldigen)

en: Terminal type `%s' is not smart enough to run Info.
nl: Terminaltype '%s' is niet krachtig genoeg voor Info.

en: The current search path is:
nl: Het huidige zoekpad voor Info-bestanden is:

en: The following commands can only be invoked via %s:
nl: De volgende commando's kunnen alleen aangeroepen worden via %s:
    ================================================================

en: The following commands cannot be invoked at all:
nl: De volgende commando's kunnen helemaal niet aangeroepen worden:
    ===============================================================

en: The number lines to scroll when the cursor moves out of the window
nl: Aantal te scrollen regels wanneer cursor buiten venster komt

en: The reference disappeared! (%s).
nl: De verwijzing is verdwenen! (%s).

en: There aren't %d items in this menu.
nl: Dit menu heeft minder dan %d items.

en: There is no function named `%s'
nl: Er is geen functie met de naam '%s'

en: This @anchor command ignored; references to it will not work
nl: Dit @anchor-commando wordt genegeerd; verwijzingen ernaar zullen niet werken

en: This is the file .../info/dir, which contains the
    topmost node of the Info hierarchy, called (dir)Top.
    The first time you invoke Info you start off looking at this node.
    
    %s	This is the top of the INFO tree
    
      This (the Directory node) gives a menu of major topics.
      Typing "q" exits, "?" lists all Info commands, "d" returns here,
      "h" gives a primer for first-timers,
      "mEmacs<Return>" visits the Emacs manual, etc.
    
      In Emacs, you can click mouse button 2 on a menu item or cross reference
      to select it.
    
    %s
nl: Dit is het bestand .../info/dir, dat de bovenste pagina van
    de Info-documentenhiërarchie bevat, genaamd '(dir)Top'.
    Info gestart zonder argumenten begint op deze pagina.
    
    %s	Dit is de top van de INFO-boom
    
      Deze inhoudspagina toont een menu met hoofdonderwerpen.
      Een "q" sluit het programma af, een "d" brengt u hier terug,
      "?" toont een hulpvenster met alle Info-commando's,
      "h" gaat naar een handleiding voor nieuwe gebruikers,
      "mls<Enter>" toont u de pagina's van het 'ls'-commando, enzovoort.
    
    %s

en: This node (%s) has the bad Next
nl: Deze pagina (%s) heeft het foute 'Next'-veld

en: This node (%s) has the bad Prev
nl: Deze pagina (%s) heeft het foute 'Prev'-veld

en: This window has no additional nodes
nl: Dit venster heeft geen extra pagina's.

en: Toggle the state of line wrapping in the current window
nl: Regelafbreking in het huidige venster omschakelen

en: Toggle the usage of regular expressions in searches
nl: Het gebruik van reguliere expressies bij zoekopdrachten aan-/uitzetten

en: Too many columns in multitable item (max %d)
nl: Te veel kolommen in 'multitable'-item (maximaal %d)

en: Too many errors!  Gave up.
nl: Te veel fouten!  Gestopt.

en: Translate Texinfo source documentation to various other formats, by default
    Info files suitable for reading online with Emacs or standalone GNU Info.
nl: Texinfo-bestanden omzetten naar een bepaalde opmaak.
    Standaard worden 'Info'-bestanden aangemaakt.  Deze kunnen
    gelezen worden met 'emacs' of met het zelfstandige 'info'.

en: Transpose characters at point
nl: De tekens op dit punt transponeren

en: Try --help for more information.
nl: Gebruik '--help' voor meer informatie.

en: Try `%s --help' for more information.
nl: Typ '%s --help' voor meer informatie.

en: Unable to find node referenced by `%s' in `%s'.
nl: Kan de pagina waarnaar verwezen werd door '%s' niet vinden in '%s'.

en: Undefined command: %s
nl: Onbekend commando: %s

en: Unexpected string at end of split-HTML file `%s'
nl: Onverwachte tekenreeks aan het eind van 'split-HTML'-bestand '%s'

en: Unknown Info command `%c'; try `?' for help.
nl: Onbekend Info-commando '%c'; typ '?' voor hulp.

en: Unknown command (%s).
nl: Onbekend commando (%s).

en: Unknown command `%s'
nl: Onbekend commando '%s'

en: Unknown index `%s'
nl: Onbekende index '%s'

en: Unknown index `%s' and/or `%s' in @synindex
nl: Onbekende index '%s' en/of '%s' in @synindex

en: Unknown index `%s' in @printindex
nl: Onbekende index '%s' in @printindex

en: Unknown system error
nl: Onbekende systeemfout

en: Unmatched `%c%s'
nl: Ongepaarde '%c%s'

en: Unmatched }
nl: Ongepaarde }

en: Usage: %s [OPTION]... FILE...
nl: Gebruik:  %s [OPTIE]... BESTAND...

en: Usage: %s [OPTION]... TEXINFO-FILE...
nl: Gebruik:  %s [OPTIE]... TEXINFO-BESTAND...

en: Usage: %s [OPTION]... [INFO-FILE [DIR-FILE]]
nl: Gebruik:  %s [OPTIE]... [INFO-BESTAND [INHOUDSBESTAND]]

en: Usage: %s [OPTION]... [INPUT-FILE]
    
    Compile infokey source file to infokey file.  Reads INPUT-FILE (default
    $HOME/.infokey) and writes compiled key file to (by default) $HOME/.info.
    
    Options:
      --output FILE        output to FILE instead of $HOME/.info
      --help               display this help and exit.
      --version            display version information and exit.
nl: Gebruik:  %s [OPTIE]... [INVOERBESTAND]
    
    Een infokey-bronbestand naar een binair infokey-bestand compileren.
    Dit leest een INVOERBESTAND (standaard $HOME/.infokey) en schrijft
    het gecompileerde infokey-bestand (standaard) naar $HOME/.info.
    
    Opties:
      --output BESTAND     uitvoer naar dit bestand schrijven
      --help               deze hulptekst tonen en stoppen
      --version            versie-informatie tonen en stoppen

en: Usage: %s [OPTION]... [MENU-ITEM...]
    
    Read documentation in Info format.
nl: Gebruik:  %s [OPTIE]... [MENU-ITEM...]
    
    Documentatie in Info-opmaak lezen.

en: Use braces to give a command as an argument to @%s
nl: Gebruik '{...}' om een commando als argument mee te geven aan @%s

en: Using literal strings for searches.
nl: Zoeken gebruikt letterlijke tekst.

en: Using regular expressions for searches.
nl: Zoeken gebruikt reguliere expressies.

en: Usually FILE... is specified as `foo.%c%c' for a document `foo.texi'.
nl: Voor een document 'foo.texi' wordt het BESTAND gewoonlijk opgegeven als 'foo.%c%c'.

en: Visit Info node `(info)Help'
nl: Naar Info-pagina '(info)Help'

en: Visit as many menu items at once as possible
nl: Zo veel mogelijk menu-items tegelijk bezoeken

en: Welcome to Info version %s. Type \[get-help-window] for help, \[menu-item] for menu item.
nl: Welkom bij Info versie %s.  Typ <\[get-help-window]> voor hulp, <Spatiebalk> om te bladeren.

en: What to do when a scrolling command is issued at the end of the last node
nl: Hoe te scrollen aan het eind van de laatste pagina

en: When "On", Info accepts and displays ISO Latin characters
nl: Bij 'On' accepteert en toont Info ISO-Latin-tekens

en: When "On", Info garbage collects files which had to be uncompressed
nl: Bij 'On' worden gedecomprimeerde teksten vergeten

en: When "On", creating or deleting a window resizes other windows
nl: Bij 'On' worden venstergroottes automatisch aangepast

en: When "On", errors cause the bell to ring
nl: Bij 'On' geven fouten een belsignaal

en: When "On", flash the screen instead of ringing the bell
nl: Bij 'On' flitst het scherm in plaats van een belsignaal

en: When "On", footnotes appear and disappear automatically
nl: Bij 'On' worden voetnoten automatisch getoond

en: When "On", the portion of the matched search string is highlighted
nl: Bij 'On' staat het overeenkomende deel in hoofdletters

en: Where is command:
nl: Waar is het commando:

en: Writing node %s...
nl: Schrijven van pagina %s...

en: Yank back a previous kill
nl: Een eerdere verwijdering terughalen

en: Yank back the contents of the last kill
nl: Het laatst verwijderde terughalen

en: You are already at the first page of this node.
nl: U bent al aan het begin van deze pagina.

en: You are already at the last page of this node.
nl: U bent al aan het eind van deze pagina.

en: Your infokey file `%s' is out of date -- run infokey to update it
nl: Uw infokey-bestand '%s' is verouderd --
    voer 'infokey' uit om het op orde te brengen

en: [unexpected] cannot select column #%d in multitable
nl: [onverwacht] kan kolom #%d niet selecteren in 'multitabel'

en: [unexpected] invalid node name: `%s'
nl: [onverwacht] ongeldige paginanaam: '%s'

en: [unexpected] no html tag to pop
nl: [onverwacht] geen html-tag aanwezig

en: \ in macro expansion followed by `%s' instead of parameter name
nl: '\' in macro-expansie werd gevolgd door '%s' in plaats van een parameternaam

en: \%-10[abort-key]  Cancel the current operation.
nl: \%-10[abort-key]  Huidige operatie annuleren of beëindigen.

en: \%-10[beginning-of-node]  Go to the beginning of this node.
nl: \%-10[beginning-of-node]  Naar het begin van deze pagina.

en: \%-10[dir-node]  Go to the main `directory' node.
nl: \%-10[dir-node]  Naar de hoofd-inhoudspagina.

en: \%-10[end-of-node]  Go to the end of this node.
nl: \%-10[end-of-node]  Naar het einde van deze pagina.

en: \%-10[get-info-help-node]  Invoke the Info tutorial.
nl: \%-10[get-info-help-node]  Een korte Info-cursus oproepen.

en: \%-10[global-next-node]  Go to the next node in the document.
nl: \%-10[global-next-node]  Naar de volgende pagina.

en: \%-10[global-prev-node]  Go to the previous node in the document.
nl: \%-10[global-prev-node]  Naar de voorgaande pagina.

en: \%-10[goto-node]  Go to a node specified by name.
nl: \%-10[goto-node]  Naar een pagina gaan door diens naam op te geven.

en: \%-10[history-node]  Go back to the last node seen in this window.
nl: \%-10[history-node]  Terug naar de laatst geziene pagina in dit venster.

en: \%-10[index-search]  Search for a specified string in the index, and
                  select the node referenced by the first entry found.
nl: \%-10[index-search]  Naar een tekenreeks zoeken in de index van dit Info-bestand,
                  en de pagina behorend bij het eerste gevonden item selecteren.

en: \%-10[last-menu-item]  Pick the last item in this node's menu.
nl: \%-10[last-menu-item]  Het laatste item uit het menu op deze pagina kiezen.

en: \%-10[menu-item]  Pick a menu item specified by name.
nl: \%-10[menu-item]  Een menu-item kiezen door diens naam op te geven.

en: \%-10[move-to-next-xref]  Skip to the next hypertext link.
nl: \%-10[move-to-next-xref]  Naar de volgende koppeling springen.

en: \%-10[next-line]  Move down one line.
nl: \%-10[next-line]  Eén regel omlaag.

en: \%-10[next-node]  Go to the next node on this level.
nl: \%-10[next-node]  Naar de volgende pagina op dit niveau.

en: \%-10[prev-line]  Move up one line.
nl: \%-10[prev-line]  Eén regel omhoog.

en: \%-10[prev-node]  Go to the previous node on this level.
nl: \%-10[prev-node]  Naar de voorgaande pagina op dit niveau.

en: \%-10[quit-help]  Close this help window.
nl: \%-10[quit-help]  Dit hulpvenster sluiten.

en: \%-10[quit]  Quit Info altogether.
nl: \%-10[quit]  Info afsluiten.

en: \%-10[scroll-backward]  Scroll backward one screenful.
nl: \%-10[scroll-backward]  Eén blad terug (<Backspace>).

en: \%-10[scroll-forward]  Scroll forward one screenful.
nl: \%-10[scroll-forward]  Eén blad verder (<Spatiebalk>).

en: \%-10[search-next]  Search for next occurrence.
nl: \%-10[search-next]  Volgende zoeken.

en: \%-10[search-previous]  Search for previous occurrence.
nl: \%-10[search-previous]  Vorige zoeken.

en: \%-10[search]  Search forward for a specified string.
nl: \%-10[search]  Voorwaarts zoeken naar een tekenreeks.

en: \%-10[select-reference-this-line]  Follow the hypertext link under the cursor.
nl: \%-10[select-reference-this-line]  De koppeling onder de cursor volgen (<Enter>).

en: \%-10[top-node]  Go to the top node of this document.
nl: \%-10[top-node]  Naar de eerste pagina van dit document.

en: \%-10[up-node]  Go up one level.
nl: \%-10[up-node]  Naar de bovenliggende pagina.

en: \%-10[xref-item]  Follow a cross reference specified by name.
nl: \%-10[xref-item]  Een kruisverwijzing volgen door diens naam op te geven.

en: `%.40s...' is too long for expansion; not expanded
nl: '%.40s...' is te lang voor expansie; is niet geëxpandeerd

en: `%c%s' needs an argument `{...}', not just `%s'
nl: '%c%s' vereist een argument '{...}', niet slechts '%s'

en: `%c%s' needs something after it
nl: '%c%s' vereist een argument

en: `%s' has no Up field (perhaps incorrect sectioning?)
nl: '%s' heeft geen 'Up'-veld (misschien een onjuiste sectieindeling?)

en: `%s' is invalid
nl: '%s' is ongeldig

en: `%s' is not on any keys
nl: '%s' is aan geen enkele toetscombinatie toegekend

en: `%s' omitted before output filename
nl: '%s' wordt weggelaten voor een uitvoerbestandsnaam

en: `%s' omitted since writing to stdout
nl: '%s' wordt weggelaten vanwege het schrijven naar standaarduitvoer

en: `.' or `,' must follow @%s, not `%c'
nl: '.' of ',' moet volgen op @%s, niet '%c'

en: `@end' expected `%s', but saw `%s'
nl: '@end' verwachtte '%s', maar vond '%s'

en: `{' expected, but saw `%c'
nl: '{' werd verwacht, maar '%c' gevonden

en: `}' expected, but saw `%c'
nl: '}' werd verwacht, maar '%c' gevonden

en: action name too long
nl: actienaam is te lang

en: arguments to @%s ignored
nl: argumenten van @%s zijn genegeerd

en: cannot create output file `%s'
nl: kan uitvoerbestand '%s' niet aanmaken

en: cannot open input file `%s'
nl: kan invoerbestand '%s' niet openen

en: display this help and exit
nl: deze hulptekst tonen en stoppen

en: display version information and exit
nl: versie-informatie tonen en stoppen

en: end of file inside verb block
nl: einde van bestand in een "verb"-blok

en: end of file inside verbatim block
nl: einde van bestand binnen een verbatim blok

en: entry %s follows an entry with a secondary name
nl: item %s volgt op een item met een alternatieve naam

en: error closing output file `%s'
nl: fout bij het sluiten van uitvoerbestand '%s'

en: error writing to `%s'
nl: fout bij het schrijven naar '%s'

en: excess command line argument `%s'
nl: commandoregel-argument '%s' is overbodig

en: extra characters following action `%s'
nl: extra tekens na actie '%s'

en: failure reopening %s
nl: fout bij het heropenen van %s

en: ferror on stdout
nl: ferror() op standaarduitvoer

en: fflush error on stdout
nl: fflush()-fout op standaarduitvoer

en: for cross-references in parentheses, use @pxref
nl: Gebruik @pxref voor kruisverwijzingen tussen haakjes

en: here is the previous definition of `%s'
nl: hier was de eerdere definitie van '%s'

en: ignoring @tab outside of multitable
nl: @tab buiten een 'multitabel' wordt genegeerd

en: ignoring stray text `%s' after @multitable
nl: loze tekst '%s' na @multitable wordt genegeerd

en: incorrect number of arguments
nl: onjuist aantal argumenten

en: insert
nl: invoegen

en: invalid encoded character `%s'
nl: ongeldig gecodeerd teken '%s'

en: key sequence too long
nl: toetsenreeks is te lang

en: lettering overflow, restarting at %c
nl: de letters zijn op; herbegonnen bij %c

en: macro `%s' previously defined
nl: macro '%s' is al eerder gedefinieerd

en: memory exhausted
nl: onvoldoende geheugen beschikbaar

en: mismatched @end %s with @%s
nl: @end %s komt niet overeen met @%s

en: missing `=' immediately after variable name
nl: ontbrekende '=' na naam van variabele

en: missing action name
nl: ontbrekende actienaam

en: missing key sequence
nl: ontbrekende toetsenreeks

en: missing variable name
nl: ontbrekende naam van variabele

en: more
nl: meer

en: no default territory known for language `%s'
nl: geen standaardterritorium bekend voor taal '%s'

en: no entries found for `%s'; nothing deleted
nl: geen items voor '%s' gevonden; er is niets verwijderd

en: no index entries found for `%s'
nl: geen index-items gevonden voor '%s'

en: no info dir entry in `%s'
nl: geen Info-inhoudsitem in '%s'

en: of
nl: van

en: on
nl: aan

en: perhaps your @top node should be wrapped in @ifnottex rather than @ifinfo?
nl: uw @top-pagina moet mogelijk ingepakt worden in @ifnottex in plaats van @ifinfo?

en: readline: Out of virtual memory!
nl: readline: onvoldoende geheugen beschikbaar

en: regexp error: %s
nl: fout in reguliere expressie: %s

en: section too long
nl: sectie is te lang

en: send output to FILE
nl: de uitvoer naar BESTAND sturen

en: sorry, encoding `%s' not supported
nl: sorry, codering '%s' wordt niet ondersteund

en: undefined flag: %s
nl: ongedefinieerde vlag: %s

en: unknown action `%s'
nl: onbekende actie '%s'

en: unlikely character %c in @var
nl: onwaarschijnlijk teken '%c' in @var

en: unrecognized encoding name `%s'
nl: onbekende coderingsnaam '%s'

en: unreferenced node `%s'
nl: naar pagina '%s' wordt niet verwezen

en: value too long
nl: waarde is te lang

en: variable name too long
nl: naam van variabele is te lang

en: {No value for `%s'}
nl: {Geen waarde voor '%s'}
